ольга брюховецька – авторка і викладачка.
кандидатка філософських наук, старша викладачка кафедри культурології НаУКМА, дослідниця кіно, візуальної культури і письма. навчає письму студентів/-ок, викладачів/-ок та всіх охочих бути почутими.
анфіса дорошенко – асистентка.
аспірантка кафедри культурології НаУКМА, старша наукова співробітниця Музею Ханенків, авторка текстів з теорії культ
письмо як дослідження 2.0
курс «письмо як дослідження 2.0» розрахований на тих, хто має досвід писання non-fiction (інтелектуальної прози) і хоче розширити свої вміння у цій сфері. курс включає п’ять зустрічей по одному разу на тиждень (чотири лекційних заняття, чотири практичних заняття та підсумкове обговорення).
«письмо як дослідження 2.0» — це практично орієнтований курс, у результаті якого ви зможете розвинути свої навички письма у сфері non-fiction (інтелектуальної прози). курс заснований на процесуальному підході до письма і дає розуміння різних, якісно відмінних етапів роботи над текстом. відсутність розрізнення етапів письма є однією з головних причин письменницького блоку і прокрастинації. процесуальний підхід дасть упевненість почати писати тоді, коли вам здається, що ви ще не готові до цього. як зазначив один із чільних представників процесуального підходу до письма дональд мюррей, писання — це не те, що ми робимо після того як завершимо думання, писання і є думання. процесуальний підхід, який ви зможете освоїти на курсі, допоможе вам зробити письмо захопливим дослідженням зовнішнього і внутрішнього світу.
курс дасть базове розуміння того, як почати писати текст, як продовжувати над ним працювати і як його завершити, та познайомить з найбільш продуктивними на різних етапах письма техніками й інструментами. курс «письмо як дослідження 2.0» суттєво відрізняється від першої версії, прочитаної восени 2020 року. (https://www.youtube.com/watch?v=-hjgunVnwBc)
у новій версії курсу основний фокус зроблено на демонстрації специфіки трьох якісно різних етапів письма: передписання, писання і переписування, та поясненню того, що робити (і що не робити) на цих етапах, щоби пройти їх якомога продуктивніше і без блокування. цілковито новою частиною цієї версії курсу є заняття, присвячене базовим умінням ведення діалогу з чужою думкою. у цій частині буде надано початкові техніки залучення чужої думки у власний текст без розчинення в ній.
заняття 1: міфи письма, або чому зразки не вчать; огляд процесуального підходу до письма; етапи письма; етап передписання — звідки і як брати ідеї на початковій стадії; вільне письмо (пітер елбоу).
заняття 2: діалогічність думки; огляд чотирьох рухів діалогу з чужими текстами (джозеф гарріс); базові форми діалогу — перші сходинки вибудовування власної думки; писання, невіддільне від читання, — як вступати в діалог з думками інших авторів, не розчиняючись в них.
заняття 3: етап писання — час збирати першу чернетку; техніки синтезування пробної цілісності; формули текстової послідовності; подолання «ілюзії недоторканості написаного» (дональд мюррей).
заняття 4: етап переписування — від першої чернетки до остаточного тексту; ревізія на відміну від редагування і корегування; коли варто попрощатись із текстом і чи варто це робити остаточно; життя тексту після публікації.
підсумкове обговорення: обмін досвідом, Q&A, розроблення подальших стратегій освоєння письма.
курс допоможе вам побачити письмо не як містичне осяяння, а як роботу, для виконання якої у вас є конкретні інструменти й розуміння, як і коли їх доречно застосовувати.
перше заняття – 28 листопада о 15:00
заняття проходитимуть щонеділі, з 15:00 до 18:00 (1.5 години — лекція, 1 година — практичне заняття, обговорення домашнього завдання)
група до 10 осіб.
вартість курсу — 1350 грн з особи.