простір уваги

простір уваги

учасники/-ці
яна бачинська, маріанна голембйовська, софія дорошенко, олександр іванцов, євгеній казак, євгеній образцов, анастасія омелич, аліса омельченко, максим рачковський, антон саєнко, вадим  храбров

викладачі/-ки
алєксєй борісьонок, лариса венедиктова, петро владіміров, нікіта кадан, ларіон лозовий, іван мельничук, денис панкратов, сергій попов, леся хоменко


у 2016 ­році відбулась освітня програма «простір уваги», орієнтована на художників/-ць та випускників/-ць мистецьких освітніх закладів (метод фонд спільно з галереєю vozdvizhenka arts house, київ).

протягом трьох місяців кураторками програми ладою наконечною і катериною бадяновою та іншими викладач(к)ами створювалися навчальні ситуації, з якими група спільно працювала.

на «просторі уваги» розроблялися мистецькі тактики повторення, захоплення, радикальної контекстуалізації.

художник петро владіміров запропонував учасникам/-цям робити реенакменти певних мистецьких творів. повторення роботи «культурна ситуація» словацького художника юліуса коллера, на думку кураторок, стало визначальним для перебігу курсу.

«захоплення. ситуація», виставка, 06-24.07.2016, vozdvizhenka arts house, київ

«повторюючи, згадуючи інструментарій художників – підходи і методи, засоби і форми, роботу з різними контекстами, – ми реактуалізували його для створення образу культури, в якому перебуваємо.

увага до наших умов, до того, як розташовані наші тіла, що є поряд і поміж ними в певному просторі й часі, проявляє культурні ситуації. через цей проявлений образ культури ми спроможні побачити себе. так ми уявляємо, проясняємо і встановлюємо ці простори між цими тілами: місця з їхніми історіями і прихованими можливостями, місця з потенційністю (пере)встановлювання.

через мистецькі й навчальні практики, встановлюючи «культурні ситуації», ми дистанціюємося і захоплюємося одночасно, що дозволяє появі критичного проміжку. захопити ту ситуацію, яке тебе захоплює».

з кураторського тексту до виставки

журнал виставки «захоплення. ситуація»

реінектмент учасниками/-цями курсу «акції без назви» (2005) групи р.е.п.
2016, відео-документація