академія. підвалини

академія. підвалини

учасники/-ці
катерина бадянова, яна бачинська, марія буяло, наталія лісова, євгеній казак, олександра купченко, анна кутова, альона мамай, марина леонтьєва, катерина лісовенко, марина москаленко, лада наконечна, софія нітух, денис панкратов, аня петренко, антон саєнко, анна самар, юлія стриковська,  євгеній образцов, анастасія омелич, олександр рєзніков, олександра трянова, марк чегодаєв, ігор шелудченко, ілля яковенко

у 2017 році було втілено мистецько-дослідницьку перформативну програму «академія. підвалини» на базі національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (наома) і художніх майстерень на сошенка, 33 (київ).

формат програми: дискусії, семінари, експериментальні мистецькі практики.

протягом двох академічних семестрів учасники/-ці програми на практиці досліджували контекст, який визначає функціонування закладів мистецької освіти в україні та принципів мистецької освіти як такої: дивилися, чим живе наома, яким є її сьогодення та історія, приділяли увагу організаційним структурам, навчальним, творчим, економічним відносинам всередині закладу.

зустрічі базувались на опробуванні та пошуку принципів мистецького дослідження, а також на дії художника в публічному просторі. 

«академія. підвалини» продовжувала напрацьовані на «просторі уваги» художні тактики повторення, захоплення, радикальної контекстуалізації.

18 грудня 2017 р. у холі національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА), в день святкування 100-річчя від заснування, була проведена акція «і мертвим, і живим, і незапрошеним». історіографічний коментар.