курс олександри купченко

олександра купченко – методологиня міждисциплінарних студій, докторка філософії phd.

політи[ки] жесту
програма курсу

курс упорядкований авторкою як серія лекцій і семінарів із практичною частиною у формі позааудиторної підготовки до практик аналітичного письма й художнього дослідження, а також експериментально-академічним блоком – університетським диспутом.

авторка курсу наполягає на тому, що шлях в оцінці цих процесів повинен розпочатися з дослідження свідомості суб’єкта критики. пропонується думка, що критика мистецьких практик сьогодні повсякчас демонструє компульсивний розлад, розхитуючись туди-сюди між крайнощами антагоністичних позицій (l’art pour l’art – ангажоване мистецтво, галерея – вулиця, артефакт – подія, текст – тіло, і т.д.). художник – заплутаний у тенетах концептуальних війн і позбавлений місця; усюди торжествують інтереси чужої йому мови: ідеології, релігії, ринку, новітньої псевдофілософії.

слухач(к)ам цього циклу лекцій буде запропоновано ознайомитись із авторською реконструкцією історії європейського мистецтва XIX-XXI ст. та дослідити нові форми та значення художнього жесту на ґрунті актуальної філософії.

«декілька прикладів зі сфери менеджменту», 2018, лада наконечна